برای متقاضیان

خانهبرای متقاضیان

سامانه سراسری مشاوره و اعزام

مزایای سامانه برای کارجویان

فرایند اعزام به خارج از کشور، مهاجرت ( تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و…) همیشه یک فرایند حساس و پیچیده برای همه افرادی است که تصمیم به ادامه کار و زندگی در خارج از کشور گرفته اند. این تصمیم که گاهی بزرگترین و مهمترین تصمیم زندگی یک نفر می تواند باشد همیشه با مشکلات و چالش های متعددی روبرو بوده است.
سرنوشت یک فرد گاهی دقیقا و منحصراً با یک تصمیم درست یا اشتباه در مسیر مهاجرت و اعزام به خارج از کشور دستخوش تغییرات بزرگی می شود که در اکثر موارد این تصمیم گیری و تبعات تصمیمات، با برنامه ریزی های انجام شده توسط فرد سازگاری نداشته که این امر حتی میتواند به تباه شده آینده فرد منجر شود.
بعد از سالها تجربه و مطالعات گسترده در خصوص آسیب شناسی فرایند اعزام به خارج از کشور در همه بخش‌ها اعم از مهاجرت کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری و… لیستی از فاکتورهای تاثیر گذار در موفقیت و یا شکست فرایند اعزام تهیه و با استاندارد نمودن فرایند کار در این سامانه این فاکتورها را به نحو شایسته ای در خدمت موفقیت پرونده های اعزام قرار گرفته است.

در ذیل لیستی از مهمترین فاکتورهای تاثیر گذار بر موفقیت و یا شکست فرایند اعزام به خارج مشاهده می شود:

۱- شرایط تحصیلی متقاضی
۲- شرایط مالی و سرمایه متقاضی
۳- تناسب برنامه، خواسته و توانایی همه جانبه متقاضی با برنامه مهاجرتی مورد نظر ایشان
۴- تسلط به زبان های خارجی
۵- وضعیت سلامت روان متقاضی
۶- انتخاب درست کشور و شهر هدف
۷- انتخاب درست مسیر مهاجرت (تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و…)
۸- لحاظ نمودن شرایط اقامت همراهان و خانواده
۹- بعد مسافت و دوری از کشور
۱۰- شرایط دریافت ویزا و تمدید ویزا
۱۱- نحوه دریافت اقامت موقت و دائم در کشور مقصد
۱۲- نحوه دریافت ویزای همراهان و خانواده
۱۳- هزینه های اقامت در کشور مقصد
۱۴- موارد فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و امنیتی در کشور مقصد
۱۵- وضعیت مناسبات علمی، اجرایی و سیاسی ایران با کشور مقصد
۱۶- وضعیت خدمات کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کشور هدف
۱۷- موقعیت و وضعیت آب و هوا و اقلیمی کشور و شهر مقصد
۱۸- اعتبار قانونی موسسه و شرکت اعزام کننده به خارج از کشور
۱۹- میزان تسلط و توانمندی موسسه اعزام کننده به خارج از کشور
۲۰- میزان سلامت کاری در فرایند اعزام در موسسه اعزام کننده به خارج از کشور
۲۱- آگاهی از نرخ رضایت واقعی مشتریان قبلی موسسه اعزام کننده به خارج از کشور
۲۲- آگاهی از جزئیات و مفاد قرارداد منعقد شده
۲۳- آگاهی و نظارت لحظه ای و مداوم بر روند اجرا و پیشرفت پرونده مهاجرتی و کاری
۲۴- اتخاذ تصمیم های درست و به موقع در موارد بروز مشکل در روند اجرای پرونده و…

و ده ها مورد دیگر که هر یک به تنهایی می تواند برای به شکست کشاندن یک پرونده مهاجرتی به خارج از کشور کافی باشد.

حال از یک طرف متقاضیان اعزام به خارج از کشور، ذاتاً تسلط کامل و کافی بر اطلاعات مرتبط با فاکتورهای بالا ندارند و از طرفی هم برخی موسسات سعی دارند شرایط متقاضی را با ظرفیت و امکانات خود تطبیق دهند. از یک سوی دیگر هم امکان سنجی ابتدای فرایند اعزام و مهاجرت صرفاً در قالب ظرفیت های یک موسسه و یا نهایتاً چند موسسه همکار صورت میگیرد که در بسیاری از موارد پیشنهادات نهایی ارائه شده از سوی موسسات تناسب چندانی با ایده آل ها، برنامه ها و ظرفیت متقاضیان ندارد که این امر در ادامه مسیر منجر به بروز مشکلات دیده ای برای موسسات و متقاضیان می شود. ضمناً با توجه به تضاد منافع موسسه اعزام کننده و متقاضی در بسیاری مواقع این ضرب المثل مصداق عینی پیدا میکند که : هیچ بقالی هم نمیگوید ماست من ترش است!

حال در این سامانه، ابتدا خدمات موسسات دارای تاییدیه این سامانه و نهادهای ذیربط، مورد ارزیابی و راستی آزمایی قرار میگیرند. سپس با برگزاری اولین جلسه مشاوره در دفاتر مرکز کار ایران، شرایط متقاضی اعم از ظرفیت ها، محدودیتها، برنامه ها و… دریافت و مورد بررسی قرار میگیرد. سپس با در بررسی تخصصی شرایط و نتیجه بررسی های بعمل آمده، در جلسه دوم مشاوره به صورت تعاملی، بهترین مسیر اعزام و مهاجرت با ذکر دلایل و شرایط به متقاضی اعلام میگردد.

بعد از انتخاب و گزینش بهترین مسیر برای اجرای فرایند اعزام، متقاضی با رضایت خود ایشان به دفاتر موسسه همکار سامانه که مناسب شرایط متقاضی تشخیص داده شده است معرفی میگردد تا با توافق دو طرف نسبت به عقد قرارداد اقدام نمایند. در قرارداد یاد شده چنانچه بنا به توافق موسسه همکار و متقاضی، مرکز کار ایران به عنوان مشاور قرارداد و پروژه اعزام معرفی گردد، مرکز کار ایران تا پایان مسیر همراه متقاضی است و در بازه های مختلف زمانی و با استناد به تسلط کامل به فرایند اعزام، گزارشهای مفیدی به متقاضی ارائه می نماید که در تصمیم گیری ایشان میتواند مهم و حیاتی باشد.

حال سوال اصلی این است که محل تعریف شده برای درآمد سامانه کجا پیش بینی شده است:
کل درآمد حاصلیه توسط سامانه به عنوان درصدی از قرارداد منعقد شده متقاضی با موسسه اعزام کننده مستقیماً و تنها از موسسه دریافت می گردد و هیچ هزینه ای بابت اجرای پرونده اعزام از متقاضی دریافت نمی گردد.

ضمناً نکته بسیار مهم اینکه، درصد درآمد سامانه به عنوان حق الزحمه معرفی از موسسات دریافت میگردد (هیچ هزینه ای از متقاضی دریافت نمی شود) و مبلغ نهایی قرارداد هیچگونه افزایشی نسبت به عقد قرارداد مستقیم متقاضی با موسسه اعزام ندارد. به عبارت دیگر، تفاوتی نمیکند که شما مستقیم به موسسه اعزام کننده مراجعه کنید و یا اینکه از طریق این سامانه به ایشان معرفی شده باشید. فقط در صورتی که از طریق این سامانه به موسسات اعزام کننده معرفی شده باشید به صورت کاملاً رایگان در تمام مسیر اجرای پرونده، یک مشاور مجرب، توانا و مسلط را در کنار خود خواهید داشت. مشاوری که برایش انتخاب نوع موسسه و یا پکیج مهاجرتی هیچگونه تفاوتی مالی نخواهد داشت! و به همین دلیل بهترین گزینه ممکن را به متقاضی معرفی میکنیم.

آدرس

دفتر ونک:خیابان ولیعصر بالاتر از میدان ونک، پلاک 2475، واحد 8
ایمیل: info[at]kariran.org
تلفن تماس: 02188651486

نماد الکترونیکی

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع می باشد.