کتاب بررسی شیوه‌های مدیریت مهاجرت (اعزام) نیروی کار به خارج از کشور

خانهاخبار اعزام و مهاجرتکتاب بررسی شیوه‌های مدیریت مهاجرت (اعزام) نیروی کار به خارج از کشور

کتاب بررسی شیوه‌های مدیریت مهاجرت (اعزام) نیروی کار به خارج از کشور و ارائه مدلی برای ایران منتشر شد.

کتاب بررسی شیوه های مدیریت مهاجرت (اعزام) نیروی کار به خارج از کشور و ارائه مدلی برای ایران، تالیف شعبان آزادی کناری و دکتر عبدالله آراسته توسط انتشارات رسا چاپ و منتشر شد.
بر اساس گزارش سازمان بین‌المللی مهاجرت (IOM)، (گزارش جهانی مهاجرت ۲۰۲۰)، نزدیک به ۲۷۲ میلیون مهاجر بین‌المللی در جهان وجود دارد که دوسوم آن‌ها مهاجر نیروی کار هستند.
مهاجرت در دنیاى امروز به یک مسئله مهم و در برخى موارد به یک معضل تبدیل‌شده است. مسئله مهاجرت در بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته دنیا مدیریت‌شده و سازمان‌ها یا وزارتخانه‌هایی مخصوص این موضوع ایجادشده‌اند.

کتاب بررسی شیوه‌های مدیریت مهاجرت (اعزام) نیروی کار

 آن‌چنان‌که برخى از مردم تصور مى‌کنند، مهاجرت الزاماً امرى مذموم و شوم نیست و مدیریت مهاجرت و اعزام نیروی کار مازاد ایرانی به خارج از کشور می‌تواند تأثیر مثبتی بر بازار کار و اقتصاد کشور داشته باشد. اگر مسئله مهاجرت براى دسترسى به بازارهاى کار و همچنین موقعیت شغلى بهتر، هدفمند و با برنامه‌ریزى باشد، عملاً از یک تهدید به یک فرصت براى کشور مهاجرفرست و مهاجرپذیر تبدیل خواهد شد.

در این کتاب، ضمن بررسی روند مهاجرت، به ارائه تعریف، دلایل، موانع، آثار،‌ مزایا و معایب، تاریخچه و …مهاجرت و اعزام نیروی کار پرداخته‌شده و با ذکر وجوه ارسالی مهاجرین، به نقش سازمان‌های بین‌المللی همچون سازمان بین‌المللی کار و مهاجرت، مقاوله نامه‌ها و توصیه‌نامه‌های بین‌المللی کار مربوط به نیروی کار مهاجر و کاریابی‌ها و کشورهای مهاجرپذیر و مشاغل موردنیاز آن‌ها اشاره‌شده است. آنگاه ضمن بررسی مهم‌ترین مسائل و مشکلات پیش روی صادرات نیروی کار در بازارهای کار جهانی، به ارائه راهکارها و برنامه‌های عملیاتی در زمینه اعزام نیروی کار پرداخته و در پایان مدلی از شیوه‌های نوین مدیریت مهاجرت و اعزام نیروی کار، پیش‌نویس قانون پیشنهادی اعزام نیروی کار و آئین‌نامه اجرایی پیشنهادی حمایت از نیروی کار مازاد ایرانی به خارج از کشور ارائه‌شده است.
علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب می‌توانند با شماره ۰۹۱۲۱۳۰۶۱۷۹ تماس حاصل نمایند.

آدرس

دفتر ونک:خیابان ولیعصر بالاتر از میدان ونک، پلاک 2475، واحد 8
ایمیل: info[at]kariran.org
تلفن تماس: 02188651486

نماد الکترونیکی

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع می باشد.