شرایط اخذ ویزای تحصیلی

خانهاخبار اعزام و مهاجرتشرایط اخذ ویزای تحصیلی

اخذ ویزای تحصیلی هر کشوری، دارای شرایط و قوانین مختلفی می باشد. اداره مهاجرت هر کشوری تعیین کننده شرایط و ضوابط اخذ ویزای تحصیلی می باشد. دو اصل مهم اخذ ویزای تحصیلی، کسب حداکثر نمره معدل و توان مالی شخص در پشتیبانی ایشان در تمام مدت تحصیل می باشد. این دو مورد را در ذیل به تفسیر توضیح خواهم داد:

📋 معدل مورد تائید دانشگاه های کشور مقصد: هر دانشگاه، معمولا برای پذیرش دانشجویان، به یک سری حد نصاب‌هایی نیاز دارد. این‌ها معمولا یا با آزمون ورودی به دست می آیند و یا بر اساس تبدیل معدل و نمرات شما در آخرین دانشگاهی که تحصیل کرده اید. برای مثال تبدیل نمرات و معدل به سیستم آموزشی کشور آلمان با توجه به فرمول زیر بدست می آید:

  • A = 3 * `{`( x – y ) / ( x – z ) `}` + 1
  • A: نمره معادل در سیستم آموزشی آلمان
  • X: بیشترین نمره قابل کسب
  • Y: نمره و یا معدل متقاضی
  • Z: کمترین نمره که منجر به پاس کردن یک درس می‌شود.

📋 پشتیبان مالی: پشتیبان مالی، برای افراد بالای ۱۸ سال، مدارک تمکن مالی ایشان محسوب می شود. تمکن مالی ایشان باید تمامی هزینه های تحصیل و مخارج زندگی در کشور مورد نظر را پشتیبانی کند. برای افراد زیر ۱۸ سال، مدارک مالی سرپرست ایشان باید تمامی هزینه های تحصیل و مخارج زندگی را تامین نمایید. برای افرادی که در کشور محل تحصیل، خانواده و بستگانی در این کشور دارند، می توانند از آن ها برای مخارج تحصیل و زندگی کمک بگیرند. این در صورتی که این افراد اعلام آمادگی برای پشتیبانی کردن فرد را داشته باشند.

آدرس

دفتر ونک:خیابان ولیعصر بالاتر از میدان ونک، پلاک 2475، واحد 8
ایمیل: info[at]kariran.org
تلفن تماس: 02188651486

نماد الکترونیکی

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع می باشد.